O mne

Volám sa Simona a je mi 23. Pochádzam z malebnej dedinky Rabča (Orava) ale momentálne bývam v Bratislave. 
Nemôžem tvrdiť o sebe, že som od malička maniak na varenie a jedlo..no, čo sa týka jedla tak áno, ale varenie som neznášala :) Áno, nemala som ho rada, nechcela som variť. 

Až prišiel deň D a varenie malo pre mňa úplne iný význam. Bol to práve môj priateľ, s ktorým sme si začali spolu variť. Čoraz častejšie sme si varievali a ja som sa začala aj nad tým všetkým zamýšľať.. Ja, ako obrovský mäsožrút, mi jedného dňa začalo prekážať mäso. Zatiaľ nie som vegetarián, ale snažím sa ho vo veľkom množstve vylúčiť z jedálnička. Veľmi som sa začala zaujímať o vegetariánsku kuchyňu a tu som objavila nespočetné množstvo zeleniny a ovocia, ktoré som dovtedy nepoznala (dokonca ani tie, z našej záhrady :) ) 
Zelenina a ovocie ma vedú k tomu stať sa zdravším človekom. Začala som čítať rôzne články, knihy od odborníkov na zdravú výživu a vidím v tom zmysel života. Možno sa to len tak zdá, ale nikdy pred tým som nebola taká vyrovnaná a spokojná ako teraz :) 

Mojim veľkým vzorom je moja maminka, tak úžasne ako ona varí..s takou láskou...Je mojou prvoradou poradkyňou, od ktorej sa mám ešte toho veľa učiť. I vďaka nej mám radosť z písania tohto blogu :-* 

Vďaka vareniu som spoznala množstvo zaujímavých vecí a aj ľudí, ktorí sa touto témou zaoberajú. 
Môj blog je pre Vás všetkých, aby sme sa zamysleli nad sebou, našou rodinou a blízkymi priateľmi. Možno si neuvedomujeme podstatu zdravého stravovania, ale má to v našom živote veľmi veľké postavenie. Tak urobme niečo pre seba i pre iných :)